A magyarországi szakember a Kaposvári Egyetem Művészeti Kara Színházi Intézetének osztályvezető tanára, a Baross Imre Artistaképző Szakközépiskola oktatója, a nevével azonosított színházpedagógiai és mozgásszínházi rendszer megteremtője és művelője.
Uray Péter munkásságának középpontjában a mozgásművészet, a mozgás- és fizikai színházi működés komplex formájának kutatása, színházi előadások megalkotása során való formába öntése áll, a színház lehetséges útjainak keresése, a színész eszköztárának, belső képteremtő képességének és vitálkapacitásának minél szélesebb feltárása valamint az alkotómunka minél mélyebbre ható működtetése.
Uray Péter mozgásszínházi pedagógusként számos helyen tart kurzusokat, tanfolyamokat. Mozgásszínházi kísérletei, pedagógiai munkássága számos színházi társulat számára tette már lehetővé a mozgás teljes értékűvé tételét a színházi munkában. Színészképző munkája, a színész sokrétű képzésében érvényre juttatott tematikája túlmutat az ismert módszertani kísérleteken.
A képzés helyszíne az Iparosotthon, ahol a Brighella Bábtagozat következő színházi évadtól a működését folytatja.
Bandura Emese tagozatvezető elmondása szerint a Brighella Bábtagozat a májusi hónap második felét a társulat szakmai fejlődésére szánta, melyet a Nemzeti Kulturális Alap támogat. Többnapos műhelymunka erejéig vendégül látja még a Blattner Géza-díjas Tengely Gábort, a Színház- és Filmművészeti Egyetem bábszínész osztályának évfolyamvezető tanárát, a győri Vaskakas Bábszínház főrendezőjét és Szabó Mátyás Pétert is, aki gólyalábas foglalkozásokat vezet majd Szatmárnémetiben.